Atelier

O nas

Atelier Hoffmann jest biurem projektowym obecnym we wszystkich dziedzinach architektonicznej działalności. Zajmujemy się projektowaniem koncepcyjnym, wraz z zespołem branżowym opracowujemy pełne dokumentacje budowlane, na życzenie inwestora wykonujemy projekty wnętrz od mieszkalnych po komercyjne. W zakresie urbanistyki stworzyliśmy wiele miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, studiów uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego oraz koncepcji urbanistycznych pod całe osiedla mieszkaniowe jak i mniejsze zespoły zabudowy.

Zespół projektowy Atelier Hoffmann składa się z w pełni wykwalifikowanych architektów i inżynierów. Nad projektami pracują przede wszystkim młode osoby pełne oryginalnych pomysłów, jednak całość jest nadzorowana przez doświadczoną kadrę kierowniczą doskonale poruszającą się w przepisach Prawa Budowlanego. Proces projektowy jest w pełni skomputeryzowany, co przyspiesza pracę i daje większe możliwości tworzenia projektów zaspokajających oczekiwania inwestora.

Nasi głowni projektanci przynależą do Izby Architektów oraz Izby Inżynierów Budownictwa

Oferujemy swoją pomoc w wskazaniu jak można wykorzystać fundusze strukturalne Unii Europejskiej/dofinansowania/ dotyczące dokumentacji technicznej.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi projektami znajdującymi się na stronie.

mgr inż arch. Krzysztof Hoffmann

Historia

Działalność naszej firmy Atelier Hoffmann rozpoczęła się w 1991 roku. Kontynuuje ona tradycję Autorskiej Pracowni Architektonicznej dr inż.arch. Mieczysława Hoffmanna, która została zarejestrowana w ZAPA Gdańsk /Zespół Autorskich Pracowni Architektonicznych/ w grudniu 1983r.

Pierwszym dziełem tej pracowni był Regionalny Plan Rozwoju i Modernizacji Żuław, za który w 1986 roku otrzymała ona nagrodę I stopnia Ministra Budownictwa, Gospodarki Przestrzennej i Komunalnej. Żuławy i ich historia zainspirowały Szefa Pracowni do stworzenia koncepcji centrum kulturalno-handlowego „Mała Holandia”, które miałoby upamiętnić udział osadników holenderskich w tworzeniu i rozwoju tej szczególnej krainy. Projekt ten uzyskał w grudniu 1994 roku w Londynie II Nagrodę Fundacji Forda i UNESCO w dziedzinie projektów związanych z europejską tradycją kulturową. Jest on pomyślany jako atrakcyjne miejsce przy drodze krajowej nr 7 Warszawa-Gdańsk koło Nowego Dworu Gdańskiego, oczekuje na realizatorów.

Szef Pracowni od początku swojej działalności prowadzi swoisty nadzór urbanistyczny nad rozwojem miasta Iławy /woj. warm.-mazur./, z którym splotła go historia. Od 1960 roku wszystkie opracowania urbanistyczne dla tego miasta, które jest dynamicznie rozwijającym się ośrodkiem, są jego autorstwa. Tutaj też znajdują się realizacje pracowni w dziedzinie architektury, takie jak dom handlowy i ciągi spacerowe oraz rowerowe nad jeziorem Mały Jeziorak, obiekty handlowe, bankowe i gastronomiczne oraz małej architektury w nowym centrum przy ul. Sobieskiego. Efektem tych działań jest przyznanie przez Radę Miasta w czerwcu 2001 roku tytułu Honorowego Obywatela Iławy dyrektorowi firmy Mieczysławowi Hoffmannowi.

Pracownia autorska opracowała min. projekty modernizacji i rozbudowy w standardach europejskich Ośrodka „Neptun” w Krynicy Morskiej, zespołu zabudowy dla „Furnela” w Elblągu oraz zakładów „Unimor” w Iławie. Polskie przemiany w 1989 spowodowały, że obiekty nie zostały zrealizowane.

„Atelier Hoffmann” prowadzi działalność w zakresie prac projektowych na rzecz zagospodarowania szeroko pojętej przestrzeni od wnętrz mieszkalnych i usługowych poprzez małą architekturę parkową oraz architekturę budynków mieszkalnych i usługowych do skali części i całości miast oraz gmin.

Ważniejsze projekty przygotowane w ostatnich latach umieściliśmy na naszej stronie w poszczególnych zakładkach związanych z architekturą i urbanistyką

„Atelier Hoffmann” jest firmą, którą tworzą rodzinne tradycje. Założona została przez małżeństwo Irenę i Meiczysława Hoffmann w 1991 roku. Od początku współpracuje z nią syn mgr Jacek Hoffmann, który jest obecnie uprawnionym urbanistą i specjalistą w zakresie ochrony przyrody i środowiska. Od 2001 roku do firmy dołączył drugi syn mgr inż.arch. Krzysztof Hoffmann, który zakończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej atrakcyjnym projektem dyplomowym centrum handlowo-biurowego w Elblągu przy Placu Konstytucji i 3-go Maja. W trakcie opracowywanie projektu poza wsparciem ze strony ojca, współpracował jako promotorem ze znanym gdańskim architektem – twórcą min. Centrum Manhattan w Gdańsku Wrzeszczu- dr Wojciechem Targowskim.

Firma bazuje zarówno na własnych w pełni wykwalifikowanych architektach i inżynierach jak i na współpracy z najlepszymi specjalistami różnych branż, których zaprasza do poszczególnych tematów projektowych.